DEMİRTÜRK Hakkında - Hakkımızda | Demir Türk İnşaat
Hakkımızda > DEMİRTÜRK Hakkında

    Türkiye’nin ve Dünyanın gözbebeği İstanbul çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Yüzyıllarca farklı din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı bu Kozmopolit şehir birçok Mimari ve Yapı inşa tekniğinin etkisinde kalmıştır.

     Devrin en güçlü devletlerinin kontrolünde olan Şehrin her köşesi mimari açıdan şaheserlerle donatılmıştır. Bizans, Osmanlı İmparatorluğu, Türkiye Cumhuriyeti gibi devrin Süper güç devletlerini ağırlayan şehir Mimari açıdan adeta bir açık hava müzesi haline gelmiştir.

     Osmanlı döneminde özellikle Mimar Sinan ile birlikte Mimari ve Yapı sanatının tepe noktasına ulaşan şehir maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk dönemlerinde bu yapıdan uzaklaşmıştır.
   
     1999 yılında yaşanan deprem sonrasında ise günümüzde KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak bilinen yenilenme sürecinin temellerinin atılması zaruri olmuştur. Devletin bu alanda getirdiği teşvik, İmar uygulama ve Yapı denetim uygulama kontrol sistemi ile kentlerin yenilenmesi çok hızlı bir süreç içerisine girmiştir.
     Demirtürk Gayrimenkul Yapı temelleri 1990 lı yıllarda Özgül 2001 inş. San ve Tic. ile atılmıştır. Geçen süre içerisinde 1000 lerce Konut, İşyeri, Ofis, Rezidans sahiplerine teslim edilmiştir.
     
     Özgül 2001 inş. Zaman içerisinde Petrol, Perakende, Ajans, Tarım Hayvancılık gibi birçok faaliyet içerisinde yer alan yüzlerce kişiye istihdam sağlayan bir kuruluş haline gelmiştir. Geçen yıllar içerisinde ticari faaliyetlerinin odak noktasını belirginleştirme adına Petrol, Perakende ve Ajans hizmetlerinden çekilen Özgül 2001 inşaatı ana faaliyet kolu olarak belirlemiştir.
     Demirtürk Gayrimenkul-Yapı İstanbul ili sınırlarında mevcut mimarinin gerek Kentsel dönüşüm sistemi ile, gerekse sıfırdan inşa sistemi ile yenilenmesi amacı ile kurulmuştur.
Teknik altyapısı, Güçlü Kadrosu, Bilgi birikimi, Güvene Dayalı Ortaklık yapısı ve güçlü sermaye yapısından destek alan şirket geleceğe güçlü adımlarla ilerlemektedir.